شریک من اخیرا با اختلال دوقطبی تشخیص داده شد. چگونه می توانم از آنها حمایت کنم بدون اینکه به کمترین حد خود برسد؟

  • اگر در رابطه با کسی هستید که با بیماری روانی برخورد می کند، بدانید که چگونه از آنها حمایت می کنید، می تواند دلهره آور باشد.
  • تحقیق خود را در مورد موضوع انجام دهید و از آنها سوالات شخصی در مورد چگونگی رفتار آنها را بپرسید. تجربیات و ترجیحات هر شخص متفاوت است، حتی اگر آنها یک تشخیص مشابه داشته باشند.
  • برای محافظت از سلامت احساسی و روانی خود ، مهم است که خودتان را به یاد داشته باشید که برای شهروندی یا شرایط آنها شهید نیستید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر از صفحه اصلی INSIDER دیدن کنید .

شریک من اخیرا با اختلال دوقطبی تشخیص داده شده است و هنوز آنها را درک می کند که چگونه تشخیص را انجام می دهند. ما چهار سال است که با هم زندگی کرده ایم و من آنها را بسیار دوست دارم، اما من مطمئن نیستم که چگونه می توانم از طریق این از آنها حمایت کنم، زیرا من هیچ تجربه ای با بیماری روانی ندارم.

چگونه می توانم بدون تسلیم شدن، یا اجازه دادن به خودم را در بعضی از پایین ترین حد هایی که با آنها در گذشته تجربه کرده ام، حمایت کنم؟

– شهر نیویورک

شما درست میگویید: خط بین حمایت کننده و پرشور، خوب است که می تواند به راحتی عبور کند، به خصوص وقتی که آن را به فردی که به شدت مراقبت می کند، می آید.

به عنوان کسی که دوست داشتنی است که اخیرا با اختلال دوقطبی تشخیص داده شده است، می توانم بگویم که با پرسیدن سوالات زیادی و هرگز درباره چیزی که تجربه می کنند، به ما کمک می کند تا به ما نزدیک بمانیم.

اگر من همیشه در مورد چگونگی زندگی با دو قطبی زندگی کنجکاو هستم، همیشه سوال من را با چیزی در خط مقدم پیش میبرم: “اگر ذهن شما را ناراحت نکنید …” فشار را کنار بگذارید. پس از همه، هیچ کس مسئولیت آموزش دیگری در تشخیص و تجربیات او نیست.

مت لندکیست، روان درمانگر و بنیانگذار تریاکا تراپی، به من گفت که او به این رویکرد به عنوان “کنجکاو با اجازه” اشاره دارد.

او گفت: “این توازن بین اجازه دادن به آنها صحبت می کند و شما کار خود را برای درک تجربه خود انجام می دهید.”

همانطور که شما و شریک زندگی خود رابطه خود را ادامه می دهند، انجام برخی از جستجوهای اینترنتی درباره اختلال دوقطبی (اگر قبلا انجام نشده)، به احتمال زیاد به سوالات فوری خود در مورد این وضعیت پاسخ خواهید داد. با این حال، نباید تصور کنید که یک فرد مبتلا به دو قطبی می خواهد مانند یک بعدی درمان شود یا حتی دو نفر به همان روش به داروهای دوقطبی واکنش نشان دهند.

ادامه مطلب: قوانین من در اختیار من قرار دادن یک دیوار، اما شریک زندگی من را دوست دارد صرف زمان با آنها. چگونه می توانم تجربه را تحمل کنم؟

به همین دلیل است که سوالاتی مانند “هنگامی که شما در حال وقوع یک قسمت افسردگی هستید، چگونه میتوانم برای شما وجود داشته باشد؟” برای نادیده گرفتن دقیقا چگونگی حمایت از آنها مفید است.

با توجه به رویکرد مستقیم و در عین حال حساس نیز به شما اجازه می دهد مرزها را ایجاد کنید و از سلامت احساسی خود محافظت کنید، زیرا شما یک برنامه بازی کلی در مورد نحوه کمک به شریک زندگی خود را زمانی که به آن نیاز دارید، در حالی که در هنگام ناراحتی در معرض مشکلات قرار می گیرید.

شاید بهترین راه محافظت از سلامت روان شما این است که خودتان را به یاد داشته باشید که شما شریک کسی هستید، نه شهید. Lundquist گفت: “آخرین چیزی که مردمی که تلاش می کنند تلاش می کنند دیگران در اطراف آنها باشند تا نیازهای خود را نادیده بگیرند و یا آنها را متقاعد کنند.”

جولیا Naftulin ، به عنوان خبرنگار جنسیت و روابط ساکن Insider، در اینجا برای پاسخ به تمام سوالات شما درباره دوستیابی، عشق و انجام آن است – بدون شک خیلی عجیب و غریب و تابو است. جولیا به طور منظم به یک هیئت از کارشناسان بهداشتی از جمله متخصصان روابط، متخصصین زنان و متخصصین اورولوژیست می پردازد تا پاسخ های متفاوتی را به سوالات سوختگی خود، با چرخش شخصی، پاسخ دهند.

یک سؤال دارید؟ از جولیا در askjulia@insider.com بپرسید. تمام سوالات ناشناس خواهد شد.

 

٪ item item_read_more_button ٪٪